در هشتمین کنگره سلامت در بلایا ‏مطرح شد؛
در هشتمین کنگره سلامت در بلایا ‏موضوع "ضرورت ادغام شماره‌های امدادی" مطرح و عنوان شد شماره‌های امدادی متعدد موجب کُندی پاسخ و سردرگمی مردم می‌شود؛ تا به حال شماره ۱۱۵ اورژانس آشناترین شماره برای مردم تایید شده است.
رئیس مرکز تحقیقات سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
رئیس مرکز تحقیقات سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: همه ما با وضعت حوادث در جهان کم و بیش آشنا هستیم و مرگ یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر و جراحت بیش از ۲۰ میلیون نفر که در واقع در هر روز بیش از سه هزار و دویست نفر در دنیا به دلیل حوادث ترافیکی می‌میرند نکته‌ای نیست که بشود به آسانی از آن گذشت.
معاون توسعه سازمان برنامه و بودجه:
معاون توسعه سازمان برنامه و بودجه، با بیان هزینه‌های هنگفتی که به علت حوادث جاده‌ای بر کشور تحمیل می‌شود، گفت: ما یک غفلت تاریخی داشته‌ایم و آن اینکه نقش انسان توسعه یافته را در نظام برنامه‌ریزی لحاظ نکرده‌ایم؛ عدم آموزش یکی از غفلت‌های تاریخی ما بوده است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد:
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: باید در حوادث ملی نقش و کارکرد ارگان‌ها را تعیین تکلیف کنیم که این موضوع اولویت ملی ما است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور مطرح کرد:
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح روستایی بازسازی می‌شوند که در مقابل زلزله مقاوم باشند اما با این حال میزان تلفات قابل توجه است، همچنین تعدادی از افراد مجروح به دلیل دیر رسیدن جان خود را از دست می‌دهند و یا معلول می‌شوند؛ همچنین بار آثار روانی باقیمانده بسیار مخرب است.
عراقی‌زاده در هشتمین‌ کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا خبر داد:
دبیر هشتمین کنگره سلامت در حوادث و بلایا از تشکیل ۳۰۰ تیم اورژانس برای کمک رسانی در بلایای طبیعی خبر داد.
در هشتمین کنگره سلامت در حوادث و بلایا مطرح شد؛
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه انسان توسعه یافته به توسعه پایدار دست پیدا می‌کند،گفت: انسان در ایجاد بلایا، گرفتاری و رفع آن تاثیر دارد بنابراین باید از آموزش لازم برخوردار باشد.
در مقاله "نقش مداخله کنندگان غیرحرفه‌ای در حوادث ترافیکی" بیان می‌شود؛
محققان در هشتمین کنگره سلامت در بلایا، "نقش مداخله کنندگان غیرحرفه‌ای در حوادث ترافیکی" را بررسی می‌کنند زیرا حضور افراد غیرحرفه‌ای (آموزش ندیده) در صحنه حوادث ترافیک جاده‌ای باعث بروز مشکلاتی از جمله تجمع مردمی، افزایش ترافیک و تاخیر در رسیدن تیم‌های امدادی به محل حادثه می‌شود.
رئیس کمیته مدیریت، آموزش و پژوهش در هشتمین کنگره سلامت در بلایا؛
رئیس کمیته مدیریت، آموزش و پژوهش در هشتمین کنگره سلامت در بلایا؛ گفت: یکی از هزینه اثربخش‌ترین استراتژی‌هایی که در حوزه مدیریت بلایا می‌توان دنبال کرد، "آموزش" است.
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در برنامه "همین امشب" مطرح کرد:
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در برنامه"همین امشب" از شبکه سلامت، گفت: اگر قرار باشد در حوادث متعدد مرتب درگیر مدیریت بحران باشیم، این امر جامعه ما را از حرکت به سمت توسعه و رُشد و پیشرفت بازمی‌دارد اما برای برون رفت از مشکلات این حوزه می بایستی با پیشروی در مسیر علم و نهادینه کردن مفهوم شناخت خطر و تغییر "مدیریت بحران" به "مدیریت خطر" گام برداریم.
در هفته سلامت انجام می‌شود؛
به مناسبت فرارسیدن هفته سلامت همایش پیاده روی بسیجیان جامعه پزشکی سمنان در تاریخ چهارم اردیبهشت ماه در این شهر برگزار می‌شود.
دبیر علمی هشتمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا:
دبیر علمی هشتمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا بزرگترین مانع برای مدیریت بحران کشور را معضل رانت عنوان کرد و گفت: وزارت کشور تاکنون نتوانسته است مدیریت در حوادث و بلایا را به خوبی انجام دهد.
در غرفه فرهنگی کنگره سلامت در حوادث و بلایا انجام می‌شود؛
معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: به دنبال معرفی و رونمایی از دو کتاب «چکیده مقالات» و «قوانین ایرانی مدیریت بحران» در هشتمین کنگره سلامت در حوادث و بلایا هستیم.
دبیر اجرایی هشتمین کنگره سلامت در بلایا در جمع خبرنگاران:
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، در نشست خبری هشتمین کنگره سلامت در بلایا ضمن تاکید بر لزوم پوشش رسانه‌ای این حرکت عظیم، گفت: شناخت خطر گام اصلی و مهم برای جلوگیری از تلفات در خطرات است؛ در گذشته مفهوم خطر و بلایا در جامعه تبیین نشده، بنابراین "آموزش خطر" به مردم جزء مباحث بنیادین به شمار می‌رود که از انتخابات ریاست جمهوری در فضای رسانه‌ای امروز مهم‌تر است.
عضو بسیج جامعه پزشکی کشور خبر داد:
عضو بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: در طول سفر ۲۳ روزه به کشور نپال، تیم چهار نفره ما قله آیلندپیک به ارتفاع ۶۱۶۸ متر در منطقه اورست را فتح کرد که هر چهار نفر نیز بر روی قله ایستادیم.
مسئول بسیج جامعه پزشکی کردستان:
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان کردستان گفت: به تیم‌های اضطراری در سطح استان آماده باش داده شده تا در زمان گسترده‌تر شدن سیل با هماهنگی مدیریت بحران با بیمارستان‌های شهر همکاری لازم را داشته باشند.
پیام رهبر معظم انقلاب درپی جاری شدن سیل در استانهای آذربایجان شرقی و غربی:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با صدور پیامی ضمن تسلیت حادثه مصیبت‌بار سیل در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی تأکید کردند: وظیفه فوری مسئولان ذیربط، کمک به آسیب دیدگان و کاستن از رنج و اندوه آنان است.
مسئول بسیج جامعه پزشکی آذربایجان شرقی:
مسئول بسیج جامعه پزشکی آذربایجان شرقی گفت: تعدادی از مجروحان سیل زده با شکستگی در اندام‌های فوقانی و تحتانی توسط همکاران جراح و طب اورژانس در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز در حال جراحی عمومی هستند.
به منظور خدمت رسانی به مردم؛
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان آذربایجان غربی گفت: بسیج جامعه پزشکی به شکل میدانی در مسیر سیل حضور داشته تا با آمادگی لازم، در زمان اعلام نیاز بیمارستان صحرایی برپا کند.
دبیر اجرایی هشتمین کنگره سلامت در بلایا:
دبیر اجرایی و رئیس کمیته پدافند غیرعامل در هشتمین کنگره سلامت در بلایا، گفت: این کنگره به صورت عملی متفاوت با سایر کنگره‌ها است و تنها به دنبال برگزاری یک مبحث علمی که آن نیز در جای خود ارزشمند است، نیست بلکه در این دوره به صورت جدی به دنبال اجرایی کردن مباحث هستیم.

صفحات

top_block_quicktab