برپایی نمایشگاه کتاب سلامت در چهارمحال و بختیاری به مناسبت دهه فجر

سرپرست جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری از برپایی نمایشگاه کتاب سلامت دراستان چهارمحال و بختیاری به مناسبت ایام مبارک دهه فجر خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

مهراب شفیعی، در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی، گفت: علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در حوزه سلامت می‌توانند در دهه فجر از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی با اشاره به ویژه برنامه‌های جامعه پزشکی در دهه فجر افزود: اعزام تیم‌های ترکیبی پزشکی و کارشناسان بهداشت به شهرستان‌های لردگان و اردل، دیدار با خانواده شهدا، عیادت از بیماران سخت علاج، برگزاری سنجش سلامت و مشاوره آموزشی از جمله برنامه‌های دهه فجر در جامعه پزشکی استان است.

سرپرست جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری با اشاره به برپایی خیمه سلامت در سراسر استان خاطر نشان کرد: در راستای برگزاری خیمه‌های سلامت در استان ۳۰۰ نفر فعالیت می‌کنند.

شفیعی با بیان اینکه تاکنون ۳ بیمارستان صحرایی در شهرستان‌های کوهرنگ، اردل و لردگان برپا شده است، بیان کرد: ارتقاء وضعیت سلامت، کمک به امر بهداشت و درمان، محرومیت‌زدایی، افزایش رضایتمندی مردم، کمک به تقویت ساختار، کاهش ارجاع بیماران به مراکز درمانی شهری و کاهش هزینه‌های درمانی از جمله اهداف برپایی این بیمارستان است.

وی گفت: برپایی بیمارستان‌های صحرایی سبب افزایش آمادگی تیم‌های پزشکی در مواقع بحرانی، تقویت بنیه بسیج جامعه پزشکی و ترویج روحیه جهادی و ایثارگری در بین پزشکان است.

انتهای پیام/

top_block_quicktab