وظیفه بسیج جامعه پزشکی، مدیریت بحران در حوزه سلامت است

<P style="TEXT-JUSTIFY: inter-ideograph;‎ TEXT-ALIGN: justify;‎ LINE-HEIGHT: ۱۶۰%;‎ MARGIN: ۰cm ۰cm ۰pt;‎ unicode-bidi: embed;‎ DIRECTION: rtl;‎ BACKGROUND: #ecf۳f۴" dir=rtl class=MsoNormal><SPAN style="LINE-HEIGHT: ۱۶۰%;‎ FONT-FAMILY: 'Times New Roman','serif';‎ FONT-SIZE: ۱۴pt;‎ mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'" lang=AR-SA>مسئول بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان دکتر انصاری پور</SPAN><SPAN style="LINE-HEIGHT: ۱۶۰%; FONT-FAMILY: 'Times New Roman','serif'; FONT-SIZE: ۱۴pt; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'" lang=AR-SA>گفت: مشارکت مدیریت بحران در حوزه سلامت به صورت اختصاصی از وظایف بسیج جامعه پزشکی است.</SPAN></P>
نسخه مناسب چاپ


به گزارش ایمنا‌  دکتر انصاری پور در نشست مشترک مسئولان بسیج با رسانه با اشاره به این که در استان بسیج جامعه پزشکی در سال ۷۹ تشکیل شده است، اظهار ‌داشت: تا کنون بسیج جامعه پزشکی چندین بار حائز رتبه جامعه بسیج اقشاری‌  کشورشده است.


اهداف کلی این سازمان توسعه موثر در جامعه پزشکی، ارزشهای انقلاب، آرمانهای امام و رهنمود رهبری و رواج فرهنگ بسیجی در جامعه پزشکی استوی با بیان این که حیات طبیه‌ محور توسعه انسانی از اهداف این جامعه بسیج است، افزود: اعضای این سازمان قشر زیادی از فارغ التحصیلان‌ فوق دیپلم به بالای جامعه پزشکی و نیز بخش سلامت را شامل می شود.
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان اهداف کلی این سازمان را توسعه موثر در جامعه پزشکی، ارزشهای انقلاب، آرمانهای امام و رهنمود رهبری و رواج فرهنگ بسیجی در جامعه پزشکی برشمرد.
وی در حالت جزئی ایجاد ارتش ده ها میلیونی از طریق جامعه پزشکی، تفکر بسیجی، تفکر کار خدمت رسانی بدون چشم داشت، رشد توان تخصصی در حوزه تحقیق و پژوهش، حضور در صحنه‌های کار و تحصیل و نیز نقد و بررسی جامعه پزشکی را از دیگر اهداف عنوان کرد.
انصاری پور همچنین تلاش برای الگو سازی در جامعه پزشکی، انتقال تجربیات و خدمات پزشکی به بسیجیان‌ و نیز خدمت به جامعه محروم در داخل و خارج کشور در غالب چارچوب سیاست‌های کشور و نیز مشارکت مدیریت بحران در حوزه سلامت به صورت اختصاصی را از دیگر خدمات این جامعه دانست.


ایجاد ارتش ده ها میلیونی از طریق جامعه پزشکی، تفکر بسیجی، تفکر کار خدمت رسانی بدون چشم داشت، رشد توان تخصصی در حوزه تحقیق و پژوهش، حضور در صحنه‌های کار و تحصیل و نیز نقد و بررسی جامعه پزشکی از اهداف بسیج جامعه پزشکی است


وی با اشاره به اینکه در این سازمان خدمات مدیریتی امداد و درمان، آموزش و پژوهش و تحقیق هم صورت می‌گیرد، بیان داشت: هفت کانون فعال در بیمارستانها، دو درمانگاه و ۹ کانون فعال در شورای کانون جامعه پزشکی وجود دارد که شورای مرکزی در راس سازمان قرار دارد.
مسئول بسیج جامعه پزشکی با بیان این که افراد برجسته و نخبه استان عضو این سازمان هستند، اضافه کرد:
۲۵ نفر از افراد سرشناس عضو شورای مرکزی در این کانون عضو هستند که برنامه پیشنهادی را ارائه می دهند.
وی الگو‌سازی جامعه پزشکی برای سایر قشرهای‌ پزشکان را از جمله برنامه های این سازمان با محوریت حلقه صالحین‌ دانست و گفت: بسیجیان‌ فعال این حوزه به ارائه خدمات امداد در مناطق محروم، ارائه راهکارهای سلامت و سازمان دهی بسیج جامعه پزشکی،ارائه خدمات رایگان به بسیجیان‌ در حالت امداد می پردازند.
دکتر انصاری پور به پژوهش،مسابقات علمی گروه پزشکی اشاره کرد و برگزاری همایش مشترک سالیانه و نیز فعالیت بسیج جامعه پزشکی در حوزه سلامت از مهمترین اقدامات صورت گرفته این نهاد برشمرد.


 

top_block_quicktab