ارائه خدمات رایگان درمانی به کاروان‌ راهیان نور

معاون امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: از ۲۷ اسفند ۹۴ تا ۱۲ فروردین ماه سال ۹۵، پزشکان، پرستاران و بهداشتیاران در قالب تیم‌های مراقبت از سلامت در محل یادمان‌های دفاع مقدس در استان خوزستان حضور خواهند داشت و نسبت به ارائه خدمات مراقبت از سلامت اقدام خواهند کرد.<br>
نسخه مناسب چاپ

روح الله قائدامینی، در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: بنا به درخواست ستاد مرکزی راهیان نور مستقر در ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر یاری رسانی به ستاد راهیان نور در عرصه خدمات مراقبت از سلامت و بنا به تدبیر بهداشت و درمان قرارگاه مرکزی راهیان نور، جلساتی برای تهیه و اعلام بانک خادمین سلامت راهیان نور تشکیل دادیم.

معاون امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی افزود: از ۲۷ اسفندماه تا ۱۲ فروردین ماه سال ۹۵، پزشکان، پرستاران و بهداشتیاران در قالب تیم‌های مراقبت از سلامت در محل یادمان‌های دفاع مقدس در استان خوزستان حضور خواهند داشت و نسبت به ارائه خدمات مراقبت از سلامت اقدام خواهند کرد.

وی گفت: این تیم‌ها در سه گروه دسته بندی شده‌اند و به شکل دوره‌های پنج روزه در استان خوزستان تحت حمایت‌های وزارت بهداشت مستقر خواهند شد و به نمایندگی از مرکز فوریت‌های پزشکی وزارت بهداشت، حضور داشته و به مردم خدمات مراقبت از سلامت ارائه خواهند داد.

قائدامینی، گفت: پیش بینی ما این است که بتوانیم بیش از ۹۰ تیم بهداشتی و درمانی را به ستاد معرفی کنیم که در این تیم‌ها، ۹۰ پزشک، ۱۸۰ پرستار و ۹۰ نیروی متخصص بهداشتی حضور خواهند داشت؛ همچنین به دنبال این هستیم که فعالیت‌های جهادی در حوزه سلامت در مناطق محروم مستقر در مجاورت یادمان‌های راهیان نور انجام شود و در این راستا با بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان رایزنی می‌کنیم تا کاروان‌های جهادی سلامت را در روستاهای همجوار با یادمان شهدا مستقر کنیم.

معاون امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: این کار، طعم شیرین خدمت رسانی را به مردم مناطق محروم و مرزی می‌چشاند و تجدید میثاقی با شهدای جامعه پزشکی به ویژه شهید دکتر محمد چوبکار شهید شاخص بسیج جامعه پزشکی خواهد بود.

وی ادامه داد: برای این منظور، با همکاری ستاد مرکزی راهیان نور قصد داریم در سال‌های آتی در حوزه شمال غرب، جنوب غرب و غرب نیز فعال‌تر شویم و به‌ عنوان یک بازوی یاریگر برای وزارت بهداشت و معاونت بهداشت و درمان سپاه‌های استانی و اداره بهداشت و درمان بسیج ایفای نقش کنیم.

قائد امینی، متذکر شد: از کلیه بسیجیان عزیز در عرصه‌های سلامت به ویژه پزشکان، پرستاران و بهداشتیاران تقاضا دارم اگر داوطلب شرکت در این کار هستند درخواست‌های خود را به نشانی اینترنتی basijmed.ravabetomumi@gmail.com ارائه دهند تا بتوانیم از فعالیت‌های داوطلبانه آنها بیشتر استفاده کنیم.

معاون امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: در منطقه راهیان نور، تیم‌های پزشکی بیشتر در قالب بیمارستان‌های صحرایی و درمانگاه‌های مجهز حضور دارندT ضمناً بیمارستان‌هایی در استان خوزستان و ایلام نیز آمادگی ارائه خدمات تخصصی‌تر به زائران را دارند.

وی با بیان اینکه کاروان راهیان نور باعث عزت مردم مناطق جنگ زده شده است، گفت: با حضور زائران، مردم این مناطق از نظر اجتماعی و اقتصادی رشد خواهند کرد و مردم این مناطق می‌توانند تولیدات و صنایع دستی خود را به معرض دید زائران بگذارند تا هم زائران یادگاری بخرند و هم توسعه‌ای در اقتصاد خانواده این مردم به وجود بیاید؛ همچنین حضور تیم‌های بهداشتی و درمانی نیز مازاد بر علتی است برای توسعه عدالت و ارتقاء سطح رفاه منطقه؛ مردم منطقه عملیاتی دفاع مقدس باید بدانند همانطور که بار دوران جنگ بر دوش آنها بوده است حاکمیت نظام و به ویژه بسیج به عنوان یک نهاد برخاسته از درون مردم به دنبال بهبود وضعیت آنها خواهد بود.

انتهای پیام/

top_block_quicktab