اثرات برجام چیزی جز فیگورگرفتن و ادعای قهرمانی آقایان روحانی و ظریف نیست

مدیرعامل بنیاد تبیین اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) در دانشگاه‌ها، گفت:اگر بخواهیم دستاوردهای برجام را خلاصه کنیم، صرفاً چیزی جز یکقهرمان‌پروری برای آقایان روحانی و ظریف نبود، وگرنه هیچ اثر قابل لمس وشفافی دیگری تاکنون در پی نداشته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی، دکتر محمد ودودحیدری، در گفت‌وگو با خبرنگار سینا گفت: چند روزی است که با موضوع دست‌درازی آمریکایی‌ها به اموال بلوکه شده ایران مواجه شده‌ایم؛ این مقوله یک دزدی شفاف آمریکایی‌ها در روز روشن است که انسان را به یاد دزدان دریایی می‌اندازد که عامل کشف قاره آمریکا شدند و امروز نیز با این دزدی شفاف به نوعی به ذات اصلی خود بازگشته‌اند.
 

مدیر عامل بنیاد تبیین اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) در دانشگاه‌ها، افزود: ریشه جرأت آمریکا برای غارت اموال ایران در کوتاه آمدن مسئولان سیاست خارجه ایرانی است.

 
وی با بیان اینکه متاسفانه طی دو سال گذشته از برجام و مذاکره با طرف آمریکایی، هیچ اثری جز فیگور گرفتن و ادعای قهرمانی رئیس‌جمهور و وزیر خارجه خود ندیدیم، تصریح کرد: اگر بخواهیم دستاوردهای برجام را خلاصه کنیم، صرفا چیزی جز یک قهرمان‌پروری برای آقایان روحانی و ظریف نبود وگرنه هیچ اثر قابل لمس و شفافی دیگری تاکنون در پی نداشته است.

 
تبدیل واژه «مستکبر» به «طرف مذاکره» در ادبیات سیاست خارجه ایران

ودودحیدری، عنوان کرد: از جمله اثرات کوتاه آمدن، تساهل و دستکم‌گیری دشمن در حوزه سیاست خارجی، تبدیل واژه «مستکبر» به «طرف مذاکره» است، داشتن نگاه انفعالی و غیرطرفدار منافع ملی در حوزه سیاست خارجی این است که دشمن این‌گونه به خود اجازه می‌دهد به اموال عمومی مردم ایران دست‌درازی کند.

 
رئیس سابق بسیج دانشجویی کشور، ادامه داد: عرصه سیاست بین‌الملل و تعاملات راهبردی بین کشور‌ها، برخلاف ظاهر خود که بسیار زیبا و فضای گفتمان را نشان می‌دهد، باطنی خشن و جنگنده که قوانین جنگل در آن حکم فرماست، دارد.

 
غارت اموال ایران توسط آمریکایی‌ها یعنی زیرسوال بردن عزت ملی مردم ایران

وی خاطرنشان کرد: اگر در چنین عرصه‌ای، دولت‌ها مقهور ظاهر مناسبات بین‌المللی شوند و از نگاه‌های اساسی و پافشاری بر ارزش‌های خود دست بردارند، مسلماً عوایدی جز آنچه اخیراً از رفتار آمریکایی‌ها دیدیم نخواهد داشت؛ در موضوع اخیر ایران از دو بخش متضرر می‌شود؛ یکی از دست دادن اموال که بخش کوچک این زیان است و بخش بزرگ‌تر جسارت آمریکایی‌ها در بازی کردن با عزت ملی مردم ایران است، در غیر اینصورت معنی ندارد که یک دادگاه کوچک در نقطه‌ای از آمریکا، به خاطر حادثه‌ای که به سه دهه قبل بازمی‌گردد و غیرمرتبط با ایران است غرامت هنگفتی را از اموال بلوکه شده ایران به‌ صورت یک طرفه برداشت کند؛ این یعنی زیرسوال بردن عزت ملی مردم ایران.

 
واکنش دولتمردان سیاست خارجی متناسب با شأن ملت ایران نیست

این عضو بسیج جامعه پزشکی، در پایان متذکر شد: به نظرم دولتمردان سیاست خارجی کشورمان بیش از اینکه از مذاکرات با وزیر خارجه شیطان بزرگ خوشحال باشند، می‌بایستی به دنبال اعاده حیثیت منافع ملی کشور باشند؛ این موضوع در ایام حضور آقای ظریف در آمریکا پیش آمد که جا داشت جناب آقای ظریف مذاکرات را ترک می‌کرد و واکنشی در شأن ملت ایران نشان می‌داد؛ مردم توقع دارند که در اتفاقات اینچنینی که در گذشته نیز سابقه داشته است، دولتمردان سیاست خارجی عکس‌العمل مناسب در خور شأن ملت نشان دهند و موضعی قاطع اتخاذ کنند.

 
انتهای پیام/

top_block_quicktab