جانشین مسئول بسیج جامعه پزشکی استان کردستان خبر داد:

خدمت‌رسانی در بیمارستان صحرایی شهید نصراللهی به بیش از دو هزار نفر از مردم روستای "کانی سور" شهر بانه

جانشین مسئول بسیج جامعه پزشکی استان کردستان گفت: بیمارستان صحرایی شهید نصراللهی در روستای کانی سور شهر بانه در تاریخ دوم و سوم آذر به بیش از دو هزار نفر از مردم منطقه خدمت رسانی کرد.
نسخه مناسب چاپ

 

قاسم کاوه، جانشین مسئول بسیج جامعه پزشکی استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: شهید نصراللهی جزء شهدای شاخص شهرستان بانه است، به همین دلیل بیمارستان صحرایی به نام وی برپا کردیم؛ این بیمارستان در روستای "کانی سور" به مدت دو روز در تاریخ دوم و سوم آذر برگزار شد و به مردم منطقه خدمات زیادی را ارائه داد.

 

وی درباره تعداد کادر درمانی در بیمارستان شهید نصراللهی بیان کرد: به دلیل اینکه پزشکان ثابت نبودند، ۱۵ پزشک عمومی و تخصصی به ما کمک کردند اما در کل کادر بیمارستانی ما ۴۰ نفر بودند.

 

کاوه، ادامه داد: در این بیمارستان صحرایی متخصصان ما در حوزه داخلی، اطفال، قلب، اورتوپد، زنان زایمان، دندانپزشک، داروخانه، رادیولوژی و سونوگرافی خدمات ارائه دادند؛ همچنین ما داروخانه عمومی را در این بیمارستان مستقر کردیم.

 

وی با اشاره به اینکه پیش از برپایی این بیمارستان موضوع غربالگری را از ۱۰ روز قبل در منطقه انجام دادیم، ابراز کرد: تمامی خدمات سلامت در این بیمارستان صحرایی رایگان بوده است.

 

جانشین مسئول بسیج جامعه پزشکی استان کردستان درباره میزان مراجعه کنندگان به این بیمارستان خاطرنشان کرد: در دو روز بیش از دو هزار نفر مراجعه کننده وجود داشت و ما در ورودی بیمارستان خدمات چادر سلامت را نیز داشتیم که خدماتی مانند بی ام آی، قند و فشار خون افزاد را چک می‌کردیم.

 

وی ادامه داد: این افراد نزد پزشکان عمومی می‌رفتند، در ادامه به پزشک متخصص و پس از آن به داروخانه مراجعه می‌کردند.

 

کاوه، در ادامه افزود: با هماهنگی که با بیمارستان شهید بانه داشتیم افرادی که نیاز به خدماتی خاص مانند آنژیوگرافی داشتند به این مرکز اجاع داده شدند.

 

جانشین مسئول بسیج جامعه پزشکی استان کردستان درباره رضایتمندی مردم منطقه تصریح کرد: با توجه به اینکه کانی سور شهر بانه یک منطقه محروم است و ما در حدود ۱۰ کیلومتری مرز قرار داریم، دسترسی به مراکز درمانی مجهز سخت است، با این حال رضایتمندی مردم در برپایی این بیمارستان صحرایی بسیار بالا بود.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab