با بسته حمایتی « فرشتگان رحمت »؛

سفره شب عید زنان بی سرپرست خالی نیست/ اعزام کاروان‌های سلامت به ۲۰ روستای محروم کردستان

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کردستان از اجرای طرح فرشتگان رحمت در استان اشاره کرد و گفت: در این راستا مایحتاج نیازمندان توسط افراد توانگر تهیه شده است تا سفره شب عید زنان بی سرپرست خالی نباشد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار بسیج جامعه پزشکی کردستان ، حسن خدا بنده لو در جمع خبرنگاران و رسانه های گروهی استان که در سنندج برگزار شد به امدادرسانی صورت گرفته در جریان بارش برف و کولاک چند روز گذشته در استان کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: جمعیت هلال احمر کردستان همانند سالهای گذشته امسال نیز طرح زمستانی داشت و در همین راستا خدمت رسانی خوبی به مردم به ویژه کسانی که در جاده های استان با مشکل مواجه بودند، صورت گرفت.

وی عنوان کرد: در مجموع در طول مدت زمان چهار روز ۵۴ مورد حادثه در جاده های استان کردستان از سوی اعضای جمعیت هلال احمر کردستان امدادرسانی شد و خدمت رسانی متناسب با نیاز نیز به افراد و مسافرین در راه مانده ارائه شد.

خدابنده لو ادامه داد: در مجموع هزار نفر در ایام بارش برف و کولاک خدمت رسانی صورت گرفت و در کنار این مهم چندین فقره حادثه نیز با حضور به موقع نیروهای امدادی در محل مورد امدادرسانی قرار گرفت.

وی از اجرای طرح «فرشتگان رحمت» در راستای کمک توانگران و خیران به نیازمندان استان کردستان خبر داد و اظهار کرد: در اجرای این طرح هلال احمر با شناسایی نیازمندان، حلقه واسط بین نیازمندان و توانگران خواهد شد.

وی افزود: در این راستا مایحتاج نیازمندان توسط افراد توانگر تهیه شده است تا سفره شب عید زنان بی سرپرست خالی نباشد.

خدابنده‌لو با اشاره به اینکه این طرح کشوری بوده است، اعلام کرد: در اجرای این طرح اولویت اصلی با زنان بی‌سرپرست است.

خدابنده‌لو اعزام کاروان‌های سلامت به ۲۰ روستای محروم کردستان را یکی دیگر از برنامه‌های هلال‌احمر استان عنوان کرد و گفت: دو هزار نفر از خدمات این کاروان‌های سلامت بهره‌مند شده‌اند.

برگزاری مانور «بهداشت و درمان اضطراری» یکی دیگر از کارهای هلال‌احمر کردستان است که وی به آن اشاره کرد و افزود: سه تیم درمانی جمعیت هلال‌احمر استان‌های همدان و کرمانشاه این برنامه را در منطقه کردستان اجرا می‌کنند که با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی با ویزیت و داروی رایگان انجام می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کردستان به اجرای طرح «دادرس» هم گریزی زد و گفت: این طرح با هدف آشنایی دانش‌آموزان در زمینه نحوه آتل‌بندی، انتقال مصدوم و مواردی از این دست، در ۱۵۰ مدرسه استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان به بالگرد مجهز می شود اضافه کرد: کار ساخت آشیانه رو به اتمام بوده و تاکنون حدود ۷۰ میلیون ریال اعتبار استانی برای ساخت آشیانه هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد یک معضل و آسیب اجتماعی جدی جامعه است و جوانان ما را تهدید می کند گفت: در راستای مبارزه با این معضل اجتماعی و پیشگیری از این آسیب اجتماعی ۲ طرح 'پیمان' و طرح 'دوستی' در قالب برنامه های فرهنگی برگزار می شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.