راه جدید درمان طاسی

<P align=justify>&nbsp;‎محققین سلول های بنیادی را یافتند که سبب تحریک رویش مو می شود. <‎/P>
نسخه مناسب چاپ

به گزارش بنیان به نقل از ScienceDaily، محققین Yale  منبعی از سیگنال های رشد مو را کشف کردند که ممکن است به درمان های جدیدی برای طاسی منجر شود.


بنا برپژوهشی که دوم سپتامبر در نشریه cell به چاپ رسیده است، محققین سلول های بنیادی را درون لایه چربی پوست شناسایی کردند و نشان دادند که سیگنال های مولکولی این سلول ها برای تحریک رشد مو در موش لازم است.


پروفسور Valerie Horsley، نویسنده این مقاله گفت: اگر ما بتوانیم این سلول های چربی را وادار به ارتباط با سلول های بنیادی خفته در قاعده فولیکول های مو کنیم ممکن است قادر به تحریک رشد دوباره مو شویم.


مردان با الگوی طاسی مردانه هنوز دارای سلول های بنیادی در ریشه های فولیکول مو هستند اما این سلول های بنیادی توانایی شروع تکثیر مو را از دست داده اند. محققین دریافته اند که این سلول های بنیادی فولیکول، به سیگنال هایی از داخل پوست برای رشد مو نیاز دارند اما منبع این سیگنال ها ناشناخته است.


تیم Valerie Horsley  مشاهده کردند، هنگامی که مو می میرد لایه ای از چربی در پوست سر با ضخامت کاهش یافته پوست ایجاد می شود .وقتی که رشد مو آغاز می شود لایه چربی طی فرآیندی به نام adipogenesis (چربی زایی) گسترش می یابد. محققین دریافتند که نوعی سلول بنیادی مرتبط با تولید سلول های چربی جدید (سلول های پیش ساز چربی) برای تولید مو در موش مورد نیاز است.


آنها همچنین دریافتند این سلول ها ، مولکول هایی به نامPDGF (فاکتور رشد پلاکتی) را تولید می کنند که برای رشد مو ضروری است.


آزمایشگاه Valerie Horsley در تلاش برای شناسایی سیگنال های دیگر تولید شده توسط سلول های بنیادی پیش ساز چربی هستند که ممکن است در تنظیم رشد مو نقش داشته باشند.


او همچنین می خواهد بداند که آیا این سیگنال های مشابه برای رشد موی انسان مورد نیاز است یا خیر.


منبع: بنیان

top_block_quicktab