مسئول بسیج جامعه پزشکی هرمزگان خبر داد:

برپایی ۱۷ چادر سلامت ویژه شب‌های قدر در استان هرمزگان/ دریافت خون از اهدا کنندگان در شب‌های قدر

مسئول بسیج جامعه پزشکی هرمزگان با اشاره به برپایی ۱۷ چادر سلامت در ۳ شب قدر در این استان گفت: چادر سلامت ویژه شب‌های قدر در مصلی نماز جمعه شهر بندرعباس، حسینیه امامزاده سید مظفر و مسجد علی ابن ابی طالب(ع) برپا می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

 

موسی رنجبری، مسئول بسیج جامعه پزشکی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درباره برنامه‌های ویژه شب‌های قدر در این استان گفت: با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت استان هرمزگان جلسه‌ای برگزار کردیم و قرار شد تا وسایلی که مورد نیاز است را برای برپایی چادر سلامت در شب‌های قدر در اختیار کانون‌ها قرار دهند.

 

وی با اشاره به اینکه در سراسر استان هرمزگان در شبهای قدر ۱۷ مکان را با چادر سلامت پوشش می‌دهیم، بیان کرد: تعداد سه چادر سلامت در مرکز استان برپا می‌شود؛ استان هرمزگان ۱۷ شهرستان دارد اما تعداد ۱۴ چادر سلامت را در ۱۴ شهرستان از این استان برپا خواهیم کرد.

 

رنجبری، ادامه داد: چادر سلامت در شهر بندرعباس در مصلی نمازجمعه، حسینیه امامزاده سید مظفر و مسجد علی ابن ابی طالب (ع) برگزار می‌شود و در این چادرسلامت فشار و قند خون روزه داران کنترل خواهد شد.

 

وی تاکید کرد که اگر در چادرهای سلامت در بندرعباس نیاز به اقدامات ویژه درمانی باشد، اقدامات امدادی افراد شرکت کننده با هماهنگی مرکز بهداشت شهرستان انجام خواهد شد.

 

مسئول بسیج جامعه پزشکی هرمزگان با بیان اینکه در کنار چادرهای سلامت، مقرر شده که سازمان انتقال خون نیز خون گیری را در ۳ شب قدر انجام دهد، تصریح کرد: در هر چادر سلامت یک پرستار زن، یک پرستار مرد، یک پزشک و دو نفر از سازمان انتقال خون حضور دارند تا موضوع خون گیری از احیاء کنندگان را نیز انجام دهند؛ البته در چادرهای سلامت مکان‌های پر جمعیت افراد بیشتری برای خون گیری حضور خواهند داشت.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.