رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور خبر داد:

آمادگی کانون‌ها و اعضای بسیج جامعه پزشکی برای ارائه گسترده خدمات بهداشتی و درمانی در شب‌های قدر

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با اعلام آمادگی کانو‌ن‌ها و اعضای این سازمان برای ارائه گسترده خدمات بهداشتی و درمانی در شب‌های قدر، نقش پیشگیری و آموزش در حوزه بهداشت و درمان را مهم دانست و بر ضرروت اجرای آن تأکید کرد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور؛ محمد رئیس‌زاده، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با اشاره به خدمات پیش بینی شده در لیالی قدر امسال به روزه‌داران اظهار کرد: به روال سال گذشته همه استان‌ها آمادگی دارند در لیالی قدر در مساجد، حسینیه، مهدیه‌ها و مکان‌های اصلی شهر و مراکز استان چادرهای سلامت برپا کنند.

 

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: در چادرهای سلامت که توسط بسیج جامعه پزشکی در شب‌های احیاء برپا می‌شود، خدمات بهداشتی درمانی به روزه‌داران و شب زنده داران اعم از کنترل فشار و قند خون، مشاوره برای بیماری‌ها و سبک زندگی درست ارائه می‌شود که در صورت نیاز درمان سرپایی نیز انجام خواهد شد.

 

رئیس‌زاده، بیان کرد: در سال گذشته مردم در ۳۰۰ نقطه از کشور از خدمات بهداشتی درمانی ویژه شب‌های قدر با حضور پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان بسیجی بهره‌مند شدند که مورد تأکید و تقدیر مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز عید فطر سال ۹۵ نیز قرار گرفت و البته وظیفه ما را برای خدمت رسانی مصمم و سنگین‌تر کرد.

 

وی ضمن تأکید بر اینکه امسال نیز خدمات‌ بهداشتی درمانی به روزه‌داران در شب‌های قدر با گستردگی بیشتر و برنامه‌ریزی بهتر انجام خواهد شد، از ارائه خدمات در مراکز با توجه به شرایط و نیاز سنجی آن مرکز یا کانون خبر داد.

 

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با اشاره به اینکه آمار خدمات ارائه شده بعد از پایان کار اعلام خواهد شد، بیان کرد: همکاران ما در مراکز مختلف می‌توانند بر اساس توانمندی‌های خود و نیازسنجی از گروه پزشکان عمومی و پرستاران یا متخصصین قلب، داخلی و غیره برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به روزه‌داران بهره بگیرند.

 

رئیس‌زاده، افزود: در سال گذشته بیشترین خدمات ارائه شده به روزه‌داران خدمات پیشگیری، بهداشتی، کنترل فشار و قند خون بوده است که البته تأکید ما نیز بر این است که عمده خدمات در حوزه بهداشت و درمان به سمت پیشگیری و آموزش سوق داده شود.

 

این مقام مسئول در پایان گفت: امیدوارم سایر ارگان‌ها و نهادهای حوزه سلامت برای ارائه خدمات بهتر وارد عمل شوند و ما را در این مسیر همراهی کنند و سازمان بسیج جامعه پزشکی نیز آمادگی دارد هر گونه نیروی انسانی را به کار گیرد تا در این شب‌ها خدمات لازم را به روزه‌داران ارائه کند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab