در شب نوزدهم رمضان انجام شد؛

پوشش گسترده مراسم احیاء توسط بسیج جامعه پزشکی در سراسر کشور

در شب نوزدهم رمضان با همکاری و هماهنگی اعضای بسیج جامعه پزشکی خدمات بهداشتی درمانی مناسب در تمامی استان‌های کشور به احیاء کنندگان ارائه شد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور؛ با توجه به ابلاغیه سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور به تمامی کانون‌ها و استان‌ها به منظور ارائه خدمات بهداشتی درمانی به احیاء کنندگان شب‌های قدر،  این امر توسط اعضای بسیج جامعه پزشکی در سراسر کشور مدنظر قرار گرفت.

 

به شکل کلی مراسم شب نوزدهم در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها در مصلی‌ها، مساجد و حسینیه‌ها برپا شد.

 

در این مسیر برای ارائه خدمات هر چه بهتر بهداشتی درمانی به شب زنده داران شب‌های قدر، در تمامی استان‌های کشور چادر سلامت و کانون‌های سلامت مشغول به کار شدند.

 

در این چادرهای سلامت کنترل قند و فشار خون مراجعه کنندگان بررسی شد، همچنین در برخی از استان‌های کشور از جمله آذربایجان غربی در کنار چادرهای سلامت با همکاری سازمان انتقال خون، چادرهایی برای اهدای خون احیاء کنندگان برپا شد تا به این شکل تمامی علاقمندان به اهدای خون در سه شب قدر، بتوانند به شیوه مناسب و سهل‌الوصول در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

 

در قریب به اتفاق استان‌های کشور خدمات در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان رضایت بخش و با استقبال مردم مواجه بود و کادر درمانی تا سحرگاه و پایان مراسم شب زنده داری خدمات درمانی لازم را به افراد ارائه دادند.

 

بنابر این گزارش، عموماً در هر شهرستان یک چادر سلامت برپا شده است اما در برخی مراکز استان‌های کشور از جمله اصفهان، آذربایجان شرقی، تهران و سمنان تعداد بیشتری از چادرهای سلامت برپا شد که این موضوع به دلیل گستردگی مراسم و ازدحام جمعیت بوده است.

 

همچنین در برخی استان‌ها مانند تهران و خراسان جنوبی در کنار برپایی چادر سلامت توسط بسیج جامعه پزشکی، دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز همکاری داشتند.

 

گفتنی است که ارائه خدمات بهداشتی درمانی به احیاء کنندگان در دو شب بیست و یکم همچنین بیست و سوم رمضان نیز به شکل سراسری انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.