امام جمعه بخش کن شهر تهران:

فرصت یک ماه روزه داری می‌تواند منشأ نورانیت انسان در طول سال باشد

امام جمعه بخش کن شهر تهران گفت: مراعات و پرهیزهای سبک خاص در ماه مبارک رمضان ما را به صحت و تعالی روحی و جسمی می‌رساند؛ در واقع ماه رمضان یک ماه بیشتر نیست اما این مدت کوتاه می‌تواند منشأ نورانیت در کل سال ما باشد.
نسخه مناسب چاپ

 

 

 

یحیی صالح نیا، امام جمعه بخش کن شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درباره ابعاد جسمانی و معنوی روزه داری در ماه مبارک رمضان گفت: ما در روایات داریم که "روزه بگیرید تا سالم بمانید؛ اما با این وجود ما می‌توانیم از روزه استفاد بیشتری در جامعه بکنیم و افراد با روزه داری می‌توانند سلامت جسمی و معنوی خود را رقم بزنند.

 

وی ادامه داد: بسیار مهم است که ما ۱۱ ماه از سال بدون محدودیت خوراک مصرف می‌کنیم اما در یک ماه رمضان خداوند متعال شیوه خاصی از رفتار را با حلال‌های خود از بنده می‌خواهد که ما با عمل به این رفتارها می‌توانیم معنویت و نورانیت را برای خود ایجاد کنیم.

 

صالح نیا، با اشاره به اینکه مراعات سبک خاص در ماه مبارک رمضان ما را به صحت و تعالی روحی و جسمی می‌رساند، متذکر شد: ماه رمضان ۳۰ روز بیشتر نیست اما این یک ماه می‌تواند منشا نورانیت در کل سال ما باشد.

 

امام جمعه بخش کن شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: افرادی که عذر شرعی دارند مانند کسانی که بیمار هستند و یا در سفر به سر می‌برند، حکم خدا برای آنان اجرا نمی‌شود اما افرادی که بدون عذر از روزه داری پرهیز می‌کنند با عمل نکردن به احکام این ماه مبارک فقط به خود ضرر می‌زنند و سعادت‌های دنیوی و اخروی را از خود دور می‌کنند.

 

انتهای پیام/ 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.