مسئول معاونت بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهدا(ع):

ارائه بزرگترین پروژه جهادی سلامت در مناطق محروم/ ارسال ۲ دستگاه سامانه سیار دندانپزشکی به منطقه زهکلوت در جنوب کرمان

مسئول معاونت بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) با اشاره به ارائه خدمات جهادی حوزه سلامت در مناطق محروم از ارسال ۲ دستگاه سامانه سیار دندانپزشکی به منطقه زهکلوت در جنوب کرمان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش بسیج جامعه پزشکی؛ سرهنگ عبدالله اصغری، مسئول معاونت بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهدا(ع)  با اشاره به اولین و بزرگترین پروژه جهادی پایه مردمی در مناطق محروم ابراز داشت: این طرح در منطقه زهکلوت مابین جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان با ۱۲۰ هزار جمعیت محروم انجام شد.

 

افزود: مردم در این منطقه به دلیل فقر مطلق دچار آسیب‌های اجتماعی و نبود امکانات اولیه درمان هستند که بر این اساس بزرگترین دی کلینیک صحرایی مرکز فرهنگی جهادی بقیه اله(عج) در این منطقه اجراشد و خدمات لازم را در عرصه بهداشت و درمان ارائه کرد.

 

تصریح کرد: خدمات انجام شده در منطقه زهکلوت شامل برپایی بیمارستان صحرائی با حضور متخصصین و پزشکان جهادی در تخصص‌های مختلف همچون چشم پزشکی، پوست، تیم جراحی، پزشکی عمومی، مامایی و زنان بوده است.

 

با بیان اینکه دو دستگاه سامانه سیار دندانپزشکی نیز به مردم منطقه زهکلوت ارسال شد، ادامه داد: همچنین یک مینی بوس سیار چشم پزشکی و ۱۰ یونیت سیار در درمانگاههای روستایی و بخش بستری در زمان اجرای عمل های جراحی نیز مشغول ارائه خدمت بودند.

 

ضمن اشاره به اینکه این پروژه جهادی از ۲۳ مردادماه سال جاری الی ۱ شهریور به مردم منطقه زهکلوت خدمات تخصصی بهداشت و درمان را ارائه خواهد کرد، گفت: این طرح با همکاری سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران، مرکز فرهنگی جهادی بقیه اله(عج) و دانشگاه‌های علوم پزشکی بقیه اله(عج) و جیرفت در حال انجام است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

top_block_quicktab