برپایی پایگاه های سنجش سلامت بسیج جامعه پزشکی به مناسبت دهه فجر

معاون کانون بسیج جامعه پزشکی بیمارستان آیت اله کاشانی شهرکرد از برپایی سه پایگاه سنجش سلامت در نقاط مختلف شهر به مناسبت گرامی داشت ایام الله دهه فجر خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

اسماعیل احمدی افزود: اولین پایگاه روز جمعه سیزدهم بهمن ماه و مقارن با دومین روز از ایام الله دهه فجر در مصلی امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار و ضمن سنجش فشار خون و قند خون ۹۸ برادر و ۵۲ نفر از خواهران نمازگزار ، خدمات مشاوره ای به متقاضیان ارائه گردید.

وی تصریح کرد: اکپ مستقر در این محل شامل: ۲ پرستار مرد و ۳ پرستار خانم بود .

احمدی گفت: دومین پایگاه نیز برای ارائه خدمت به نمازگزاران نماز مغرب و عشاء در مسجد امام حسین(ع) در کوی فرهنگیان برپا شد.

وی اظهار داشت: در این پایگاه نیز تیم های بهداشتی و درمانی شامل یک پزشک عمومی ، پرستار و کارشناسان تغذیه و بهداشت، به ترتیب قند خون و فشار خون ۴۷ و ۶۴ نفر اندازه گیری شد.

وی، ارائه خدمات مشاوره ای تغذیه سالم را از دیگر خدمات اکیپ مستقر شده در این پایگاه برشمرد.

معاون کانون بسیج جامعه پزشکی بیمارستان آیت اله کاشانی شهرکرد تصریح کرد: در شانزدهمین روز از بهمن ماه و مقارن با پنجمین روز از دهه فجر ، اکیپ بهداشتی و درمانی این کانون با حضور در استخر شهدای غواص شهرکرد به ۱۰۷ جانباز و وابستگان و فرزندان ذکور این عزیزان خدمات سنجش سلامت ارائه نمودند.

به گفته وی، در این پایگاه نیز ۳ پرستار حضور داشتند و با انجام غربالگری ها، ۹ نفر مبتلا به قند خون بالا و ۷ نفر مبتلا به فشار خون بالا جهت دریافت خدمات تشخیصی و درمانی پیشرفته به سطوح بالاتر ارجاع شدند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.