به همت بسیج جامعه پزشکی استان چهارمحال و بختیاری؛

انجام ۷۰۰۰ غربالگری سلامت

نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان چهارمحال و بختیاری در تشریح اهم فعالیت های این سازمان و کانون های تابعه در هفته سلامت سال ۹۷ (یکم لغایت هفتم اردیبهشت ماه) از انجام ۶هزار و ۹۱۹ مورد سنجش قند خون، اندازه گیری فشار خون و کلسترول خون در این ایام خبر داد.

دکتر مهین غفاری افزود: از این تعداد قند خون ۳هزار و ۳۵۵ نفر کنترل و فشار خون ۳هزار و ۳۳۶ اندازه گیری و کلسترل خون ۲۲۸ نفر اندازه گیری شد.به گفته وی، در طول این هفته ۳هزار و ۱۷ نفر نیز خدمات مشاوره ای و آموزشی در خصوص تغذیه، بیماری های واگیر و غیر واگیر دریافت نمودند.

وی تعداد خدمات دندانپزشکی ارائه شده را یک هزار و ۱۹۹ مورد اعلام کرد و افزود: اقلام بهداشتی شامل ۶۰ مسواک و خمیر دندان نیز توزیع شد.وی، تعداد ویزیت انجام شده توسط پزشک عمومی و توزیع اقلام دارویی را به ترتیب ۶۷۶ و ۲۱۴ مورد اعلام کرد.

دکتر غفاری گفت: ۵۲ نفر نیز از خدمات مامایی بهره مند شدند.وی، اندازه گیری قد و وزن و تعیین BMI را از دیگر خدمات ارائه شده توسط اعضای کانون های بسیج جامعه پزشکی بمناسبت هفته سلامت در سطح استان عنوان کرد و افزود: ۸۶۷ نفر نیز از این خدمت بهره مند شدند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان در ادامه، آموزش و مشاوره فرهنگی ۱۶۱ و انجام ۵۰ مورد تزریقات را از دیگر خدمات سازمان و کانون های تابعه آن برشمرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.