توسط بسیج جامعه پزشکی یزد برگزار شد؛

برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر، شهر خون

نسخه مناسب چاپ

 در سومین روز از ماه خرداد مقارن با سالروز آزادسازی خرمشهر عزیز، مراسم باشکوهی با حضور میهمانان و مسئولین، در سالن آمفی تئاتر بیمارستان رهنمون برگزار شد. در این مراسم، سردار فتوحی از فرمانده هان ۸ سال دفاع مقدس، ریاست و مدیریت بیمارستان، دکتر بهجتی ریاست شورای بسیج جامعه پزشکی، مدیریت بیمارستان شهید صدوقی و جمع زیادی از همکاران و اعضای حلقه صالحین حضور یافته و لحظات با شکوهی را خلق کردند.

مراسم گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر با قرائت زیارت عاشورا آغاز و سپس آیاتی از قرآن کریم تلاوت و با سرود ملی کشورمان ادامه یافت.

در ادامه، دکلمه ای درباره رشادتهای رزمندگان و ایثارگری آنان توسط آقای زارع یکی از نوجوانان خوش ذوق کشورمان اجرا شد.

سپس سردار فتوحی با استقرار در جایگاه به سخنرانی پرداخت، ودر سخنان خویش گفت :آزاد سازی خرمشهر یکی از وقایع تاریخی است که با دلاوری های جمعی از مردم مقاوم و سربازان غیور میهنمان میسر شد.

ایشان در این باره نقبی به آن زمان زد و اظهار داشت :زن و مرد، پیر و جوان، نظامی و غیر نظامی دست به دست هم داده و حماسه ای خلق کردند که در تمامی اعصار کم نظیر بود. وی همچنین حضور پزشکان، پرستاران و بهیاران را در این حماسه، بی همتا خوانده و تلفات کم این فتح بزرگ را از تلاشهای آنان دانست.

سردار فتوحی با ارائه آماری چشم گیر، شرایط مقابله کشورمان با نیروهای تا دندان مسلح صدام کافر را از عجایب روزگار عنوان و پیروزی و ایستادگی مقابل چنین کشور چند ملیتی را از قدرت ایمان مردم و رزمندگان و نیز دلگرمی های رهبر کبیر انقلاب ذکر کرد.

در پایان این مراسم، از سرکار خانم شاطر زاده و جناب آقای نجفی به جهت شرکت در مسابقه بیانات رهبری معظم که در جوار بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا ع ایراد شده بود، با اهدای جوایزی تجلیل شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.