به همت بسیج جامعه پزشکی در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی تجهیزات پزشکی ایرانی برگزار شد؛

لزوم حمایت از اتحادیه تولید کنندگان داخلی /برگزاری نمایشگاه تجهیزات پزشکی داخلی کشور به زودی در شهریور ماه

جلسه ای در حمایت از اتحادیه تولید کنندگان داخلی با حضور سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور و رییس اداره کل تجهیزات پزشکی وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزارشد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار بسیج جامعه پزشکی کشور، درپی التهابات وضعیت اقتصادی کشور ونوسانات بازار ارز این سازمان را برآن داشت تا با حمایت از تولیدات داخلی و حمایت از کالای ایرانی و کمک به دولت جلساتی را با اداره کل تجهیزات پزشکی وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی در محل وزراتخانه برگزار کند.

این جلسه با حضور دکتر محمد رییس زاده مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور و دکتر محمد رضا مساعلی رییس اداره کل تجهیزات پزشکی وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی و اقای گلستانی به نمایندگی از طرف اتحادیه صادر کنندگان و خانم قاسمی به نمایندگی از انجمن تولیدکنندگان تجهیرات پزشکی ایران و دیگر مسئولان این حوزه برگزار شد.

دکتررییس زاده در این جلسه با اعلام بر اینکه می تواند با دعوت ۴۰۰شرکت تولید کننده تجهیزات داخلی مسئولین وزرات بهداشت حلقه ارتباطی خوبی را بین طرفین ایجاد کند، اذعان داشت: در این حلقه ارتباطی با مسئولین وزرات بهداشت می توان از مشکلات تولید کنندگان داخلی بیشتر در جریان قرار گیریم و همچنین مسئولین وزراتخانه می توانند مشکلات پیش روی خود را در این حوزه با شرکت ها ی رابط مطرح کنند.

وی هدف این جلسه را کاهش آسیب مشکلات کشور و عبور از مرحله بحران ملتهب جامعه دانست و با ابراز امیدواری گفت : در آینده نزدیک می توانیم تا با برگزاری این گونه جلسات با تولید کنندگان داخلی به هدف والا و عالی در جامعه دست یابیم.

دکتر رضا مساعلی رییس اداره کل تجهیزات پزشکی وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی با درخواست از بسیج جامعه پزشکی خواستند تا با جمع آوری و تدوین تلاش های تولید کنندگان و صادر کنندگان حوزه سلامت علی الخصوص تجهیزات پزشکی بعد از انقلاب و نشان دادن به سطح جامعه و نسل جوان پیشرفت خوبی در جامعه حاصل کنند.

وی با اعلام آمادگی خود در نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی که در شهریور ما جاری در مصلی تهران برگزار خواهد شد، گفت: در این نمایشگاه با تولید کنندگان جلسات پرسش و پاسخ جهت حل مشکلات خواهیم داشت.

رییس اداره کل تجهیزات پزشکی وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه با استفاده از ظرفیت های انجمن و اتحادیه تولید کنندگان تجهیزات پزشکی ایجاد فضای رقابت سالم است گفت: برگزاری این نمایشگاه می تواند در جهت یکسان سازی تعرفه واردات برای ایجاد رقابت مطمئن بین تولید کنندگان و وارد کنندگان داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.