معاون وزیر بهداشت:

بسیج جامعه پزشکی استان یزد پیشتاز در خدمات رسانی به مناطق محروم

معاون وزیر بهداشت گفت: جامعه پزشکی ما باید مانند بسیج جامعه پزشکی انسجام داشته باشد چراکه رمز موفقیت و سربلندی مشارکت و اتحاد است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد ؛ یازدهمین مجمع استانی سازمان بسیج جامعه پزشکی با حضور دکتر علیرضا رئیسی؛ معاون وزیر بهداشت و درمان، ریاست دانشگاه علوم پزشکیشهید صدوقی یزد،فرمانده سپاه الغدیراستان و جمعی دیگر از مسئولان استانی برگزار شد.

دکتر رئیسی معاون وزیر بهداشت و درمان ضمن تشکر از زحمات بسیج جامعه پزشکی استان یزد گفت: جامعه پزشکی ما نیز باید مانند بسیج جامعه پزشکی انسجام و اتحاد داشته باشند چراکه رمز پیروزی و سر بلند بیرون آمدن از مشکلات و تنگنا‌ها مشارکت و اتحاد است و به خاطر وجود پتانسیل عظیم بسیج جامعه پزشکی خدا را شاکریم.

دکتر رئیسی افزود: در طول چهل سال گذشته پس از نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه پیشگیری ودرمان ،کشور ما دستاوردهای عظیمی کسب کرده است و حضور بسیج جامعه پزشکی در بحث درمان مردم ،بسیار گسترده وکارسازبوده است،چرا که خدمات ارائه شده برای اعتبار جامعه پزشکی فوق العاده اساسی است.

معاون وزیر بهداشت افزود : وی با اشاره به خدمات ارزشمند سازمان بسیج جامعه پزشکی یزد در سطح استان و کشور تصریح کرد: حضور در مناطق محروم و آمادگی برای مقابله با مواقع بحرانی، رسالت بسیج جامعه پزشکی است که این امر به نحو مطلوب ارائه می شود، به طوری که هنگام وقوع زلزله کرمانشاه، بسیج جامعه پزشکی نقش چشمگیری در ارائه خدمات به مردم زلزله زده و آسیب دیده داشت و بسیج جامعه پزشکی استان یزد از استانهای پیشتاز در خدمات رسانی به بیماران مناطق محروم است .

دکتر محمدرضا وفایی نسب رئیس مجمع بسیج جامعه پزشکی استان یزد گفت: امروز شاهد برگزاری یازدهمین مجمع استانی بسیج جامعه پزشکی استان هستیم که از سال ۹۱ استان یزد جزء استان‌های برتر در برگزاری این مجمع بوده است.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان این مطلب که قدم گذاشتن در مسیرانجام کارهای بسیج گونه باعث اعتلای روحیه بسیجی وسربلندی خواهد شد گفت: نگاه ما به بیمارستان صحرائی صرفاً نگاه درمانی نبوده اظهار داشت: به جزدرمان مسئله پیشگیری ، بهداشت و آموزش را نیز در این بیمارستان دنیال می کنیم تا به نتایج دلخواه دست پیدا کنیم.

دکتر وفایی‌نسب از پوشش صددرصدی بیمارستان صحرایی خبر داد و گفت: خدمت رسانی به مردم مستلزم حرکت‌های بسیجی و جهادی است و خوشبختانه اقدامات بیمارستان صحرایی تمامی سطح استان را در برگرفته است.

دکتر وفایی نسب افزود: پنجمین بیمارستان صحرایی استان یزد اوایل مهرماه سالجاری، همزمان با هفته دفاع مقدس در شهرستان مهریز برپا خواهد شد.

دکترمیرجلیلی ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان یزد با اشاره به خدمات ارزنده بسیج جامعه پزشکی استان در حوزه پیشگیری و درمان بیماری ها گفت: پزشکان عضو این مجمع با اخلاص و از خودگذشتگی نهایت تلاش خود را برای ارتقاء وضعیت سلامت جامعه انجام می دهند و در این راه از هیچ تلاشی فرو گذار نیستند.

دکتر میرجلیلی با بیان اینکه رابطه ما با بسیج جامعه پزشکی استان بی نهایت فشرده وتنگاتنگ است افزود: این پزشکان نه تنها برای ارائه خدمت در مناطق محروم سراسر کشور حضور می یابند بلکه برای حفظ سلامت مردم برخی از کشور ها همچون عراق، سوریه و ... به مناطق برون مرزی نیز اعزام می شوند.

سردار جمیری، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد نیز در این مراسم گفت: بیان دیدگاه ها ومواضع دین مقدس اسلام در زمینه بهداشت ودرمان در سطح جهان ،وظیفه ماست .

سردارجمیری در ادامه افزود برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق کمتر برخوردار استان، اقدام مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و سپاه الغدیر است که همه ساله با تلاش دست اندرکاران این دو مجموعه خدمات متعدد بهداشتی- درمانی به مردم مناطق مختلف استان ارائه می شود.

یادآور می‌شود، در یازدهمین مجمع استانی بسیج جامعه پزشکی استان یزد از پزشکان، داروسازان و دندانپزشکان برگزیده استانی ،فعالین عرصه سلامت استان و همچنین آزادگان سرافراز جامعه پزشکی تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.